Smanjenje anksioznosti u teretani: Mentalne tehnike za uspjeh

Mentalne strategije za smanjenje anksioznosti prije i tijekom vježbanja u teretani Svi smo barem jednom osjetili taj neugodan osjećaj u želucu prije nego što zakoračimo (…)

Sadržaj

Mentalne strategije za smanjenje anksioznosti prije i tijekom vježbanja u teretani

Svi smo barem jednom osjetili taj neugodan osjećaj u želucu prije nego što zakoračimo u teretanu. Srce počinje brže kucati, dlanovi se znoje, a misli kao da se utrkuju jedna s drugom. Ta nelagoda, poznata kao anksioznost, može nas spriječiti da uopće odemo na trening, a kamoli da uživamo u njemu. No, postoji rješenje! Mentalne strategije koje ćemo podijeliti s tobom mogu ti pomoći da smanjiš anksioznost i vratiš kontrolu nad svojim iskustvom u teretani. Bilo da si početnik ili već iskusan vježbač, ovi savjeti pomoći će ti da se osjećaš opuštenije, sigurnije i spremnije za svaki trening.

Anksioznost u teretani – Kako to prevladati?

Što je anksioznost u teretani?

Anksioznost u teretani je osjećaj nelagode, straha ili tjeskobe koji se javlja prije ili tijekom vježbanja. Ovaj oblik anksioznosti može biti uzrokovan različitim faktorima – od brige kako izgledaš dok vježbaš, do straha da ćeš biti osuđivan ili da nećeš znati pravilno koristiti opremu. Možda se čak i bojiš da ćeš se ozlijediti ili da nećeš moći pratiti druge vježbače. Sve su to normalni osjećaji, ali kada postanu previše intenzivni, mogu te spriječiti da uživaš u teretani i ostvariš svoje fitness ciljeve.

Zašto se javlja anksioznost prije vježbanja?

Anksioznost prije vježbanja može se pojaviti iz više razloga. Za neke, to je strah od nepoznatog – novi prostor, nova oprema i nepoznati ljudi. Drugi se možda boje da neće moći pratiti tempo ili da će napraviti neku grešku pred drugima. Često je problem i u prevelikim očekivanjima koja sami sebi postavljamo. Želimo biti savršeni, izgledati fit i znati sve o vježbanju, ali realnost je često drugačija. Anksioznost također može biti posljedica prethodnih negativnih iskustava, poput ozljeda ili neugodnih situacija u teretani. Svi ovi faktori mogu pridonijeti osjećaju nelagode i nesigurnosti.

Kako smanjenje anksioznosti može poboljšati tvoje iskustvo?

Smanjenje anksioznosti u teretani može drastično poboljšati tvoje iskustvo. Kada se osjećaš manje tjeskobno, možeš se fokusirati na ono što je stvarno važno – svoje vježbanje. Opušteniji um omogućuje bolju koncentraciju, što znači da ćeš lakše naučiti nove vježbe i brže napredovati. Također, smanjenje anksioznosti može ti pomoći da više uživaš u procesu, a ne samo da se usmjeravaš na krajnji rezultat. Osim toga, kad se osjećaš sigurno i samopouzdano, lakše ćeš se povezati s drugima u teretani, što može rezultirati stvaranjem novih prijateljstava ili čak pronalaskom trenera koji ti odgovara. Na kraju, smanjenje anksioznosti ne samo da poboljšava tvoje vježbanje, već i cjelokupnu kvalitetu života, jer ti daje osjećaj kontrole i zadovoljstva u svakodnevnim situacijama.
Tehnike opuštanja za smanjenje anksioznosti

Tehnike opuštanja za smanjenje anksioznosti

Anksioznost prije ili tijekom vježbanja može biti pravi izazov, ali srećom, postoje jednostavne tehnike opuštanja koje ti mogu pomoći da se nosiš s njom. Disanje, vizualizacija i progresivna mišićna relaksacija su učinkovite metode koje možeš primijeniti bilo gdje i bilo kada. Kroz ove tehnike, naučit ćeš kako se opustiti, smanjiti napetost i osjećati se sigurnije dok vježbaš.

Disanje kao moćno sredstvo

Kako pravilno disati za smanjenje anksioznosti?

Disanje je često podcijenjeno kao alat za smanjenje anksioznosti, ali pravilno disanje može imati nevjerojatne učinke na tvoj um i tijelo. Kada smo anksiozni, disanje postaje plitko i brzo, što dodatno povećava osjećaj tjeskobe. S druge strane, duboko, kontrolirano disanje može umiriti tvoj živčani sustav i pomoći ti da se osjećaš mirnije. Ključ je u usmjeravanju pažnje na dah i njegovo usporavanje.

Da bi pravilno disao, sjedi ili lezi u udoban položaj, zatvori oči i usmjeri pažnju na svoje disanje. Počni s polaganim udahom kroz nos, brojajući do četiri. Zadrži dah na trenutak, a zatim polako izdahni kroz usta, ponovno brojeći do četiri. Ponavljaj ovaj ciklus nekoliko minuta, fokusirajući se na osjećaj zraka koji ulazi i izlazi iz tvog tijela. Ovaj jednostavan postupak može brzo smanjiti razinu anksioznosti i pomoći ti da se osjećaš opuštenije.

Vježbe disanja koje možeš probati odmah

Postoji nekoliko vježbi disanja koje možeš isprobati kako bi smanjio anksioznost. Jedna od najjednostavnijih je 4-7-8 tehnika disanja. Udahni kroz nos brojeći do četiri, zadrži dah brojeći do sedam, a zatim izdahni kroz usta brojeći do osam. Ova tehnika je poznata po svojoj sposobnosti da brzo smiri um i tijelo.

Još jedna učinkovita tehnika je dijafragmalno disanje, gdje fokus stavljaš na disanje iz trbuha umjesto iz prsa. Lezi na leđa s jednom rukom na prsima i drugom na trbuhu. Udahni kroz nos, pazeći da ti se trbuh podiže više od prsa. Zatim polako izdahni kroz usta. Ova vježba pomaže aktivirati parasimpatički živčani sustav, koji je odgovoran za opuštanje.

Redovitom praksom ovih tehnika disanja možeš ne samo smanjiti anksioznost, već i poboljšati cjelokupno mentalno zdravlje.

Vizualizacija uspjeha

Kako koristiti mentalne slike za smanjenje anksioznosti?

Vizualizacija uspjeha je moćna mentalna tehnika koja može pomoći u smanjenju anksioznosti, osobito u situacijama koje izazivaju nelagodu poput odlaska u teretanu. Ova metoda uključuje stvaranje mentalnih slika koje predstavljaju pozitivan ishod situacije. Na primjer, možeš zamisliti sebe kako uspješno završavaš vježbu, osjećajući se snažno i samouvjereno. Kroz ovu praksu, mozak počinje povezivati vježbanje s pozitivnim iskustvima, umjesto s tjeskobom.

Kako bi vizualizacija bila učinkovita, pronađi mirno mjesto gdje te nitko neće ometati. Sjedni ili lezi u udoban položaj, zatvori oči i počni se fokusirati na svoj dah kako bi se opustio. Zatim, zamisli sebe u teretani. Vizualiziraj svaki detalj – od odjeće koju nosiš do osjećaja snage dok podižeš utege ili trčiš na traci. Pokušaj osjetiti zadovoljstvo koje dolazi s uspjehom. Što je vizualizacija detaljnija, to će tvoj mozak snažnije reagirati.

Zamisli sebe kako uspješno vježbaš

Kada vizualiziraš sebe kako uspješno vježbaš, važno je da koristiš sva osjetila. Zamijeti zvukove u teretani, mirise, pa čak i dodir opreme. Zamisliti možeš i kako se drugi divi tvojoj odlučnosti i napretku. Vizualiziraj izraze lica, osjećaj ponosa nakon završetka vježbanja i mentalno proživi taj trenutak trijumfa.

Vizualizacija je kao mentalna proba – što više vježbaš u svojoj glavi, to će tvoj um biti spremniji da se nosi sa stvarnom situacijom. Kada dođe vrijeme za stvarno vježbanje, osjećat ćeš se kao da si već prošao kroz cijeli proces, smanjujući time anksioznost i povećavajući svoje samopouzdanje.

Redovitom praksom vizualizacije, vježbanje će postati nešto što te ispunjava, a ne nešto čega se bojiš. Na ovaj način, možeš promijeniti svoj način razmišljanja i postaviti temelje za dugoročni uspjeh u teretani.

Progresivna mišićna relaksacija

Kako opustiti tijelo za smanjenje anksioznosti?

Progresivna mišićna relaksacija (PMR) je tehnika koja uključuje naizmjenično napinjanje i opuštanje različitih mišićnih skupina u tijelu. Ova metoda pomaže u prepoznavanju i smanjenju napetosti koja se često nakuplja tijekom dana, a osobito u stresnim situacijama poput odlaska u teretanu. Fokusirajući se na fizičko opuštanje, možeš smanjiti i psihičku anksioznost, stvarajući osjećaj smirenosti i kontrole.

Da bi započeo s PMR-om, pronađi udobno mjesto gdje možeš ležati ili sjediti bez ometanja. Počni s dubokim disanjem kako bi se umirio. Zatim, počni s jednim dijelom tijela, obično s nogama, i napni mišiće što jače možeš, držeći napetost oko pet sekundi. Dok napinješ mišiće, obrati pažnju na osjećaj napetosti. Nakon pet sekundi, naglo otpusti mišiće i osjeti kako se napetost oslobađa.

Koraci za jednostavnu progresivnu relaksaciju

Nakon što završiš s nogama, pomakni se na sljedeću skupinu mišića, na primjer, listove, i ponovi postupak. Prođi kroz sve glavne mišićne skupine u tijelu, uključujući trbuh, prsa, ramena, ruke i lice. Svaki put kad otpustiš napetost, zamisli kako stres i anksioznost napuštaju tvoje tijelo. Fokusiraj se na razliku između napetosti i opuštanja – to je ključno za povećanje svijesti o stanju tvog tijela.

Jednostavna verzija PMR-a uključuje napinjanje i opuštanje samo nekoliko ključnih mišićnih skupina, poput ruku, ramena i vrata, što je idealno kada nemaš puno vremena. Ako se baviš ovom tehnikom redovito, brzo ćeš naučiti kako identificirati i otpustiti napetost prije nego se pretvori u anksioznost.

PMR nije samo alat za smanjenje anksioznosti – to je tehnika koja ti može pomoći da se bolje upoznaš sa svojim tijelom i razviješ dublju svijest o tome kako stres utječe na tvoje fizičko stanje. Kroz ovu praksu, možeš stvoriti naviku fizičkog opuštanja koja će ti biti korisna ne samo u teretani, nego i u svakodnevnim stresnim situacijama.

Mentalna priprema prije ulaska u teretanu

Mentalna priprema prije ulaska u teretanu

Mentalna priprema prije ulaska u teretanu ključna je za smanjenje anksioznosti i postizanje boljih rezultata. Bez obzira jesi li početnik ili iskusni vježbač, pravilna mentalna priprema može ti pomoći da se osjećaš samopouzdanije, fokusiranije i spremnije za suočavanje s izazovima. Ovdje ćemo istražiti kako postaviti realna očekivanja, razviti pozitivan unutarnji dijalog i koristiti planiranje kao alat za smanjenje pritiska.

Postavljanje realnih očekivanja

Kako postaviti ciljeve koji pomažu smanjenje anksioznosti?

Jedan od ključnih koraka u smanjenju anksioznosti prije ulaska u teretanu je postavljanje realnih očekivanja. Kada postaviš ciljeve koji su dostižni i prilagođeni tvojoj trenutnoj kondiciji, manja je vjerojatnost da ćeš se osjećati preopterećeno ili razočarano. Ključno je da ciljevi budu specifični, mjerljivi, dostižni, relevantni i vremenski ograničeni, odnosno da slijede princip SMART ciljeva.

Na primjer, umjesto da ciljaš na gubitak 10 kilograma u mjesec dana, što može biti nerealno i stresno, postavi cilj da redovito vježbaš tri puta tjedno tijekom mjeseca. Ovakav cilj je realan, možeš ga mjeriti i omogućuje ti da vidiš napredak, što će te dodatno motivirati.

Zašto su realna očekivanja ključna za uspjeh?

Realna očekivanja igraju ključnu ulogu u postizanju uspjeha jer te drže prizemljenim i usmjerenim na ono što je stvarno moguće. Kada postaviš previsoke ciljeve, svaki neuspjeh ili odstupanje može potaknuti osjećaj neuspjeha i dodatno povećati anksioznost. S druge strane, kada su tvoji ciljevi dostižni, svaki uspjeh, ma koliko malen bio, postaje izvor motivacije i poticaj za dalje.

Kada postaviš realna očekivanja, daješ si priliku da se fokusiraš na proces, a ne samo na konačni rezultat. To znači da možeš uživati u svakom koraku svog fitness putovanja, umjesto da se stalno brineš o tome hoćeš li postići krajnji cilj. Ovaj pristup pomaže ti da izgradiš pozitivniji stav prema vježbanju i smanjiš pritisak koji si možda sam sebi postavio.

Razvijanje pozitivnog unutarnjeg dijaloga

Zašto su riječi koje koristiš važne za smanjenje anksioznosti?

Riječi koje koristimo u razgovoru sa samima sobom imaju izravan utjecaj na naše emocije i ponašanje. Ako često koristiš negativan unutarnji dijalog, poput “Nisam dovoljno dobar” ili “Neću ovo uspjeti”, povećavaš svoju anksioznost i smanjuješ svoje samopouzdanje. S druge strane, pozitivne misli mogu ti pomoći da se osjećaš motiviranije i spremnije za suočavanje s izazovima.

Pozitivan unutarnji dijalog pomaže u izgradnji mentalne otpornosti, što je ključno za dugoročni uspjeh. Kada koristiš riječi ohrabrenja i podrške, potičeš se da ustraješ čak i kada je teško. Ovaj proces nije samo automatski – zahtijeva svjesnu praksu i zamjenu negativnih misli pozitivnima.

Kako razviti pozitivne misli prije vježbanja?

Razvijanje pozitivnog unutarnjeg dijaloga započinje prepoznavanjem negativnih misli i njihovu zamjenu pozitivnima. Kada se uloviš da razmišljaš negativno, zaustavi se i postavi pitanje: “Je li ovo razmišljanje stvarno korisno?” Ako nije, pokušaj preformulirati misao na pozitivan način. Na primjer, ako pomisliš “Nikad neću uspjeti dovršiti ovaj trening”, preformuliraj to u “Izazov je velik, ali mogu ga savladati korak po korak”.

Također, važno je koristiti afirmacije – jednostavne, ali moćne izjave koje te podsjećaju na tvoje snage i sposobnosti. Afirmacije poput “Ja sam sposoban” ili “Svaki dan postajem bolji” mogu ti pomoći da se mentalno pripremiš prije ulaska u teretanu. Ponovi ih nekoliko puta prije treninga i dopusti im da oblikuju tvoje raspoloženje i pristup vježbanju.

Redovitom praksom pozitivnog unutarnjeg dijaloga, smanjit ćeš anksioznost i stvoriti jače temelje za uspjeh u teretani i izvan nje.

Smanjenje pritiska kroz planiranje

Kako planiranje može pomoći u smanjenju anksioznosti?

Planiranje je moćan alat koji može značajno smanjiti anksioznost prije i tijekom vježbanja. Kada imaš jasan plan, znaš točno što trebaš raditi i kada, što smanjuje neizvjesnost i pomaže ti da se osjećaš pripremljenije. Planiranje također omogućuje da podijeliš svoj trening na manje, lakše upravljive korake, umjesto da se suočavaš s cijelim procesom odjednom.

Na primjer, ako unaprijed znaš koje ćeš vježbe raditi i koliko serija i ponavljanja, nećeš gubiti vrijeme i energiju u teretani razmišljajući što slijedi. To ti pomaže da ostaneš fokusiran i smanjuje šanse za pojavu anksioznosti zbog neznanja ili nesigurnosti.

Stvaranje rutine koja smanjuje nelagodu

Rutina je ključna za smanjenje nelagode jer ti pruža osjećaj strukture i predvidljivosti. Kada stvoriš rutinu, tvoje tijelo i um se prilagođavaju na određeni ritam, što smanjuje stres i pomaže ti da se osjećaš sigurnije. Početak stvaranja rutine može biti jednostavan – odredi određeno vrijeme za odlazak u teretanu i držanja toga rasporeda što je moguće dosljednije.

Također, uključi u rutinu i druge elemente koji ti pomažu da se osjećaš opuštenije, poput istezanja prije vježbanja ili slušanja glazbe koja te motivira. Kada imaš rutinu, ulazak u teretanu postaje automatski proces, umjesto stresnog događaja. To ti omogućuje da se usredotočiš na svoje ciljeve, a ne na anksioznost.

Planiranje i rutina zajedno stvaraju okruženje u kojem se osjećaš kontrolirano i sigurnije, što ti pomaže da smanjiš anksioznost i postigneš bolje rezultate u teretani. S vremenom, ove navike će ti pomoći da izgradiš stabilan i pozitivan odnos prema vježbanju.

Praktični savjeti za smanjenje anksioznosti tijekom vježbanja

Praktični savjeti za smanjenje anksioznosti tijekom vježbanja

Tijekom vježbanja, anksioznost može ometati tvoju koncentraciju i umanjiti užitak u treningu. Srećom, postoje jednostavni i učinkoviti načini kako se nositi s tim osjećajima. Kroz fokus na trenutak, korištenje glazbe i oslanjanje na podršku prijatelja ili osobnog trenera, možeš značajno smanjiti anksioznost i poboljšati svoje vježbanje. Ovi savjeti pomoći će ti da ostaneš smiren, fokusiran i motiviran.

Fokus na trenutak

Kako ostati prisutan tijekom vježbanja?

Biti prisutan u trenutku, odnosno prakticirati svjesnost, ključ je za smanjenje anksioznosti tijekom vježbanja. Kada si fokusiran na ono što upravo radiš, smanjuje se prostor za negativne misli i brige koje često uzrokuju tjeskobu. Svjesnost ti pomaže da se potpuno usredotočiš na svoj trening, bilo da je riječ o pravilnoj tehnici izvođenja vježbi, disanju ili osjećaju mišića dok radiš.

Da bi ostao prisutan, pokušaj usmjeriti pažnju na fizičke senzacije tijekom vježbanja. Obrati pažnju na svaki pokret, osjećaj napetosti u mišićima, ritam disanja i otkucaje srca. Kada osjetiš da ti misli počinju lutati, nježno ih vrati na trenutnu aktivnost. Prakticiranje svjesnosti tijekom vježbanja može ti pomoći da postigneš bolje rezultate i smanjiš osjećaj anksioznosti.

Zašto je svjesnost ključna za smanjenje anksioznosti?

Svjesnost je ključna za smanjenje anksioznosti jer ti pomaže da se distanciraš od negativnih misli i usmjeriš se na sadašnji trenutak. Anksioznost često dolazi iz briga o budućnosti ili ponovnog preživljavanja prošlih neuspjeha. Kada si prisutan u trenutku, tvoje misli postaju mirnije, a um se fokusira na ono što je pred tobom.

Prakticiranje svjesnosti tijekom vježbanja također te može učiniti svjesnijim vlastitog tijela i njegovih potreba, što pomaže u sprječavanju ozljeda i poboljšanju forme. Na taj način, svjesnost ne samo da smanjuje anksioznost, već i poboljšava tvoju ukupnu izvedbu u teretani. U konačnici, razvijanjem svjesnosti možeš transformirati svoj trening u meditativno iskustvo koje te opušta i ispunjava pozitivnom energijom.

Korištenje glazbe kao alata za smanjenje anksioznosti

Kako glazba može pomoći u smanjenju anksioznosti?

Glazba je moćan alat koji može značajno utjecati na tvoje raspoloženje i pomoći ti u smanjenju anksioznosti tijekom vježbanja. Kada slušaš glazbu koja ti odgovara, ona može preusmjeriti tvoje misli s tjeskobe na ritam i melodiju, stvarajući tako osjećaj opuštenosti i ugode. Glazba također stimulira otpuštanje dopamina, hormona sreće, što dodatno doprinosi tvom osjećaju zadovoljstva tijekom treninga.

Kada osjetiš anksioznost, odaberi svoju omiljenu playlistu i dopusti glazbi da te vodi kroz vježbanje. Pravi izbor glazbe može ti pomoći da se osjećaš motiviranije, energičnije i manje pod stresom, omogućujući ti da se fokusiraš na svoj trening bez ometanja.

Najbolji žanrovi glazbe za opuštanje u teretani

Odabir pravog glazbenog žanra može značajno utjecati na tvoje raspoloženje i razinu anksioznosti. Ako tražiš nešto što će te opustiti dok vježbaš, instrumentalna glazba, poput klasične glazbe ili ambijentalnih zvukova, može biti odličan izbor. Ovi žanrovi pomažu u smirivanju uma i stvaranju mirnog okruženja, što je idealno za smanjenje stresa.

S druge strane, ako preferiraš nešto dinamičnije, elektronička glazba ili lagani pop također mogu biti korisni. Ovi žanrovi često imaju stabilan ritam koji te može motivirati i pomoći ti da ostaneš fokusiran na vježbanje. Bitno je eksperimentirati s različitim vrstama glazbe i pronaći onu koja najbolje odgovara tvom raspoloženju i potrebama.

Glazba može postati tvoj saveznik u borbi protiv anksioznosti u teretani, pružajući ti osjećaj ugode i motivacije, a ujedno i odvraćajući tvoje misli od negativnih osjećaja. Bez obzira na to koji žanr preferiraš, cilj je da se osjećaš opušteno i da uživaš u svom treningu.

Podrška prijatelja ili osobnog trenera

Zašto je podrška važna za smanjenje anksioznosti?

Podrška prijatelja ili osobnog trenera može igrati ključnu ulogu u smanjenju anksioznosti tijekom vježbanja. Kada znaš da nisi sam i da imaš nekoga tko te razumije i podržava, osjećaj tjeskobe se značajno smanjuje. Ova podrška ti može pružiti sigurnost i samopouzdanje, osobito ako se suočavaš s izazovima ili sumnjama u sebe.

Prijatelji i treneri mogu te motivirati, pomoći ti u postavljanju realnih ciljeva i pružiti ti emocionalnu podršku kada ti je najpotrebnija. Njihova prisutnost može ti također pomoći da se osjećaš opuštenije u teretani, znajući da imaš nekoga tko te prati i bodri na tvom putu.

Kako te prijatelj ili trener mogu motivirati?

Prijatelj ili osobni trener mogu biti izvrsni motivatori jer mogu pružiti vanjsku perspektivu i pomoći ti da vidiš napredak koji možda sam ne primjećuješ. Prijatelj može biti tvoj partner u vježbanju, što trening čini zabavnijim i manje stresnim. Zajedničko vježbanje također može stvoriti osjećaj odgovornosti, što povećava tvoju predanost i redovitost u treniranju.

Osobni trener, s druge strane, može ti pružiti stručne savjete i prilagoditi program vježbanja tvojim potrebama i ciljevima. Treneri su obučeni prepoznati znakove anksioznosti i mogu ti pomoći razviti strategije za suočavanje s njom, kao što su pravilno disanje, fokusiranje na tehnike vježbanja i postavljanje realnih očekivanja.

Imati nekoga tko vjeruje u tebe i tvoje sposobnosti može napraviti veliku razliku u tvom pristupu vježbanju. Uz podršku, vježbanje postaje manje zastrašujuće, a više inspirativno i motivirajuće. Kroz zajedničke napore, možeš lakše prevladati anksioznost i ostvariti svoje fitness ciljeve s više samopouzdanja i zadovoljstva.

Važnost mentalne pripreme za smanjenje anksioznosti u teretani

Važnost mentalne pripreme za smanjenje anksioznosti u teretani

Mentalna priprema igra ključnu ulogu u smanjenju anksioznosti prije i tijekom vježbanja u teretani. Kroz ovaj vodič, dotaknuli smo se nekoliko važnih strategija koje mogu pomoći: postavljanje realnih očekivanja, razvijanje pozitivnog unutarnjeg dijaloga, fokusiranje na trenutak, korištenje glazbe kao alata za smanjenje stresa, te oslanjanje na podršku prijatelja ili osobnog trenera. Sve ove tehnike zajedno mogu značajno smanjiti osjećaj tjeskobe i omogućiti ti da se više usredotočiš na svoje ciljeve.

Smanjenje anksioznosti ključno je za uspjeh u teretani jer ti omogućuje da se posvetiš vježbanju s manje ometanja i više samopouzdanja. Kada se osjećaš smireno i fokusirano, možeš bolje pratiti svoje napredovanje, uživati u procesu i postići bolje rezultate. Anksioznost često vodi do izbjegavanja vježbanja ili do manje efikasnog treninga, dok je smiren um u stanju iskoristiti svoje maksimalne potencijale. Pravilnom mentalnom pripremom, ne samo da ćeš smanjiti stres, već ćeš izgraditi i dugoročne navike koje će ti pomoći da ostaneš motiviran i dosljedan u ostvarivanju svojih fitness ciljeva.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

podijeli ovaj članak:

Facebook
Twitter
Pinterest

Moglo bi te zanimati